Svátek Boha Kolady

SVÁTEK BOHA KOLADY
13.Bějljať 7526, 24.12.2017

Svátek Boha Kolady, Menari, Den Přeměn se slavil od nepaměti – od usídlení našich předků v Daarii na Midgard Zemi. I po přesídlení z Daarie RASA (Rody Asů Strany Asů) dále slavily tento svátek.

Před 40 tisíci lety, v čase tohoto svátku, přišel Perun na Midgard Zemi. Perun prošel Bránou Mezisvěta Pekla a osvobodil ze zajetí Lidi Velké Rasy i příslušníky různých světů, kteří tam byli zavlečeni silou, nebo lstí. Když lidé vycházeli Branou Mezisvěta, na Midgard Zemi s nimi také pronikli původní obyvatelé Pekla a neživí a všelijaké běsy. Ti bloudili po Midgard a přicházeli k lidským obydlím. Lidé, plni radosti z návratu svých blízkých, je podarovávali jídlem. Lidé byli naplnění radostí a světlem, což obyvatelé Pekla nemohli snést a tak před nimi prchali. Perun pak chodil po kraji, čistil zemi od těchto běsů a na znamení ukončení své práce zarazil do Země svůj Meč.

Po těchto událostech svátek Kolady dostal novou náplň. Během tohoto svátku chodily po domech skupiny mužů oblečené do kůží různých zvířat – maškary. Říkalo se jim Koladova družina. Také se pořádaly speciální chorovody kolem nemocných, aby se uzdravili.

Pravslavienie:

Bože Kolado! Slaven a třislaven buď! Oslavujeme tě za blahodárnou pomoc našim Rodům! Nechť jsi s námi ve všem našem konání! Nyní i navždy, od kruhu do kruhu, tak bylo, tak je, tak bude!

Sláva Koladovi!

V letošním roce 7526 tento svátek připadá na 13.Bějljať, což odpovídá době od 18:00 hodin 23. 12. 2017 do 18:00 hodin 24. 12. 2017 současně platného kalendáře.

My se sejdeme 23. 12. 2017, abychom tento překrásný svátek, svátek Boha Kolady oslavili

V tomto čase vánoc, svátku, který patří do židokřesťanské tradice, se přihlásíme k naší Kultuře, k odkazu našich Světlých Předků, našich Rodů a Našich Světlých Bohů.

Náš Velký Světlý Bože Kolado, pomoz nám v těchto časech nalézt cestu k naší Kultuře, k našim Konům a Světlým Bohům, dopřej nám zažít slast z Božího Tvoření!

Více o Bohu Koladovi lze nalézt na adrese:
http://www.slovanskakultura.cz/index.php/bohove/13-kolada

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *